Vodna fajka zlepšováky z celého sveta

Tu je zopár tipov a trikov od fajčiarov vodných fajok z celého sveta. Tento návod pomôže začiatočníkom získať dostatok vedomosti o vodných fajkách, umožní im experimentovať a užiť si pôžitok z fajčenia, ktorý vodna fajka ponúka.

1. Sklenenú nádobu naplníme vodou, zvyšný priestor môžeme doplniť mliekom na zahustenie dymu. Dbajte na to, aby spodná rúrka nebola viac ako 2,5cm ponorená do kvapaliny.

2. Fajkový tabak poriadne rozdrvíme, čím umožníme lepšie prúdenie vzduchu a väčší pôžitok pri fajčení vodnej fajky.

3. Uistite sa, že samorozpaľovací uhlik sa dostatočne rozpálil, ešte predtým ako ho položíte na korunku.

4. Pridajte ružový sirup, sirup sa zmieša s vodou v nádobke, výsledkom bude chladivý a dobre voňajúci dym.

5. Pre ľudí, ktorí majú problém „vyfukovať krúžky“, predstierajte že kašlete s otvorenými ústami, výsledkom budú krásne dymové krúžky. Môžete tiež použiť rolku z toaletného papiera, do ktorej budete vyfukovať dym.

6. Pred naplnením korunky tabakom, vnútrajšok korunky vysteľte alobalom, ktorý vydierkujete. Nerobte príliš veľa dierok, je to zbytočné. Jeden uhlík postačí na dlhšie a chutné fajčenie.

7. Pre dosiahnutie lepšej chuti, zabaľte korunku do alobalu (bez dierok), obráťte ju a nechajte ju takto ležať pár minút. Potom môžete zložiť alobal, prilepené kúsky nasypte späť do keramickej korunky. Teraz môžete použiť túto alebo novú fóliu, potrite ju džúsom a urobte do nej dierky a prikryte ňou korunku s tabakom. Takto sa tabak nasiakne, spomalí sa horenie tabaku a džús dodá vodnej fajke ovocnú chuť.

8. Pokiaľ máte v obľube svetelné efekty, skúste vložiť tzv. chemické svetlo (svietiacu tyčinku) do nádobky vodnej fajky. Predtým než ju do nádobky vložíte, uistite sa, či tyčinka nie je poškodená.

9. Aby tabak ostal čerstvý aj po dlhšiu dobu, umiestnite ho do vzduchotesnej nádoby. Vložte ju napr. do skrinky, v ktorej je izbová teplota. V žiadnom prípade ju nedávajte do chladničky, lebo tabak by sa znehodnotil.

10. Na zvýšenie pôžitku z fajčenia, skúste zmiešať rôzne príchute tabaku, Vytvorte si vlastnú zmes, alebo niečo z overených mixov: jahoda + banán, broskyňa + melón, jablko + jahoda, mäta + hocijaká príchuť. Ak máte dobrý recept, dajte to vedieť svetu, alebo kontaktujte náš zákaznícky servis.

11. Ovocnú príchuť získate, ak pridáte do vody v nádobke lesnú zmes.

12. Ak si chcete spríjemniť fajčenie, hoďte zopár kociek ľadu do sklenenej nádobky.

13. Pokiaľ si chcete zväčšiť pôžitok z fajčenia, zmiešajte citrónovú šťavu, brusnicový džús alebo víno s vodou.

14. Obaľte kovovú misku (náhrada alobalu na korunke) alobalom a tabak sa bude efektívnejšie vyparovať.

15. Pred a po fajčení, fúknite do hadice, aby ste sa zbavili zatuchnutosti.

16. Jeden extra tip: Umiestnite na pár minút sklenenú nádobu do mrazničky, až kým sa nevytvorí tenučká vrstva ľadu na hladine. Pozor, ak ju tam ponecháte dlhší čas, sklenená nádobka vám môže prasknúť.

17. Po každom fajčení vyčistite vodnú fajku čistiacimi kefkami. Výrazne to predĺži životnosť fajky.

18. Použite vlažnú vodu na odstránenie zvyškov po dofajčení, ktoré sa uložili v hrdle a hadici vodnej fajky.

19. Umiestnením vodnej fajky na zem, zabránite jej prevrhnutiu.

20. Pokiaľ je nádobka z tmavého skla a fajka je položená na tmavom podklade, skúste použiť stolovú lampu alebo sviečky, ktoré vytvoria relaxačnú atmosféru a môžete pozorovať tvoriace sa bublinky.

21. Zaobstarajte si malý kufrík, do ktorého uložíte všetko príslušenstvo na vodné fajky. Fajčenie vodnej fajky sa stane pohodlnejším.

22. Ak sa uhlík míňa, položte naň nový, aby ste nemuseli prerušiť fajčenie.

23. Uložte pod vodnú fajku rotačný disk/dosku. Uľahčí vám to manipuláciu s fajkou pri fajčení vo veľkých skupinách a taktiež môže ochrániť pred popálením.

24. Ak máte obľúbené miesto, kde radi fajčíte, vyrobte si zo starého nízkeho stolíka držiak na fajku. Urobte doňho otvor, aby nádobka vodnej fajky perfektne zapadla. Hrdlo fajky by malo byť tesne nad otvorom v stolíku, takto sa vám vodná fajka neprevráti.

25. Pri fajčení AL WAHA tabaku s príchuťou pomaranča, prilejte troška zriedeného pomarančového džúsu do nádobky. Dosiahnete tým silnejšiu a lepšiu ovocnú chuť.

26. Nikdy sa nepokúšajte zapáliť uhlík so sviečkou. Tekutý vosk nakvapká do hrdla a znehodnotí tabakovú chuť a zaschnutý vosk bude ťažké odstrániť.

27. Ak si myslíte, že uhlík na vodnej fajke je príliš horúci, je lepšie použiť dva kusy alobalu, ktoré by mali byť dostatočne zahnuté.

28. Ak máte egyptské uhlíky a neviete s čím ich zapáliť, odporúčame použiť samorozpaľovacie uhlíky, ktoré položíte na prírodný uhlík.

29. Tabak v keramickej miske nestláčajte, väčšie množstvo tabaku = silnejší dym. Pri pravidelnom používaní vodnej fajky, sa na keramickej miske vytvorí čiara. Tabak by nemal presiahnuť túto hranicu. Silnejší dym dosiahnete námrazou v sklenenej nádobke, pretože excitované elektróny obsiahnuté v dyme (železo, meď a zinok) sa spomalia a budú ťažšie, takže vyfúknutý dym bude trvácnejší.

30. Keď zapaľujete uhlík, kliešte držte nad miskou na popol, až kým sa uhlík úplne nerozžeraví. Takto zabránite rýchlemu dohasnutiu nedostatočne zapáleného uhlíka.

31. Vezmite Fantasia Dragons Breath tabak a zmiešajte Johny Bootleggera (alkohol) s príchuťou zeleného jablka s vodou (½). Vodná fajka bude chutiť ako jolly rancher (cukrovinky).

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial