Obal na cigarety jednoducho a vlastnoručne

Obal na cigarety nájdete v každom obchode, ktorý ponúka fajčiarske potreby. Čo by ste však povedali na originálne spracovanie obalu, priamo spod vašich rúk? Nejde o nič zložité, a pre vytvorenie látkovej „tabatierky“ nepotrebujete špeciálne zručnosti či komponenty. V článku vám ukážeme jednoduchý návod na vlastný obal na cigarety.

Prečo používať obal na cigarety

Možno si hovoríte, že používanie obalu na cigarety je zbytočné. Všetky cigarety sa predsa predávajú v papierových alebo kartónových originálnych obaloch, vďaka ktorým sa cigarety neváľajú len tak v taške a nepostrácajú sa. Obal na cigarety vytvorený z pevnej látky však môže cigarety a aj ich originálnu krabičku, ochrániť pred vlhkom či mechanickým poškodením. Navyše je možné k látkovému obalu pridať aj kapsičku na zapaľovač či zápalky. Všetky fajčiarske potreby tak môžete mať na jednom mieste, v jednom štýlovom obale.

Výroba krabičky na cigarety - návrh

Aké látky sú na výrobu obalu na cigarety vhodné

Obal na cigarety môžete vyrobiť takmer z akejkoľvek látky. Tenšie látky poslúžia najmä ako dizajnový poťah na klasickú cigaretovú krabičku. Ak chcete krabičku spevniť a zároveň ju chrániť pred vlhkom či poškodením, zvoľte hrubšiu látku. Medzi odolnejšie látky patrí najmä rifľovina, menčester alebo fleece. Použiť môžete aj kožu alebo flanel.

Postup pre výrobu obalu na cigarety

Postup pre výrobu obalu na cigarety je veľmi jednoduchý, a potrebujete k nemu len niekoľko vecí. Navyše máte hneď niekoľko možností, ako a z čoho obal vytvoriť.
Na výrobu obalu na cigarety budete potrebovať:
• prázdnu krabičku od cigariet
• tenší kartón alebo lepenku
• lepidlo alebo lepiacu pištoľ
• nožnice
• látku

Krok 1 – vytvorenie šablóny

Pomocou prázdnej krabičky od cigariet nakreslite na kartón alebo lepenku šablónu, z ktorej poskladáte novú krabičku. Presnú šablónu tvaru krabičky nájdete aj na internete. Pomôcť si však môžete aj tak, že použitú cigaretovú krabičku rozstrihnete a obkreslíte. Následne si podľa nej vyznačíte všetky záhyby, ktoré neskôr zložíte. Podľa kartónovej šablóny vystrihnite látku tak, aby pokryla celú plochu krabičky na cigarety.

Krok 2 – zlepenie krabičky

Po vystrihnutí kartónovej šablóny ju môžete zlepiť. Ideálne je na to použiť lepiacu pištoľ, ktorou nanesiete silné lepidlo, ktoré po zaschnutí k sebe pevne spojí všetky strany krabičky. Okraje môžete poistiť aj lepiacou páskou. Z bočnej strany krabičky pripevnite zaoblený kúsok kartónu, ktorý bude slúžiť ako vrecko pre zapaľovač.

Výroba krabičky na cigarety - návrh

Krok 3 – oblepenie látkou

Keď máte krabičku zlepenú, mala by vyzerať ako klasická krabička na cigarety. Teraz prichádza na rad najzložitejšia časť postupu. Látkou, ktorú ste si vystrihli podľa kartónovej šablóny, oblepte celú krabičku. Lepidlo nanášajte buď po hranách krabičky, alebo na celú plochu tak, aby mohla látka čo najlepšie priľnúť. V prípade, že sa vám s lepidlom nedarí, môžete látku ku krabičke jednoducho prišiť nitkou. Tento spôsob pripevnenia látky môže byť v budúcnosti pri používanú aj o niečo odolnejší.

Na oblepenie krabičky môžete použiť aj vzorované a pestrofarebné washi pásky, ktoré nájdete v rôznych dizajnoch a hrúbkach. Vytvoríte tak krabičku na cigarety s obľúbenými vzormi či farbami. Washi páska je podobná tej klasickej lepiacej páske alebo kobercovej páske. Jej povrch je pomerne dosť odolný, takže splní aj požadovanú vonkajšiu ochranu krabičky. Na látku alebo pásku môžete pridať aj rôzne samolepky alebo dizajny kreslené vlastnou rukou. Fantázii sa medze nekladú.

Krok 4 – vloženie cigariet a hotovo!

Obal na cigarety je po prilepení či prišití posledného okraja látky hotový. Neostáva vám teda už nič iné, len vložiť do novej krabičky cigarety a zapaľovač.

Fajčiarske potreby sú pre mnohých ľudí každodennou súčasťou, bez ktorej si nevedia predstaviť vyjsť z domu. Práve preto je dobré mať ich uložené tak, aby sa nepoškodili pri bežnom prenášaní a manipulácii. Vlastnoručne vyrobený obal na cigarety vašu krabičku nie len ochráni, ale dodá jej šmrnc, ktorý môže dokonale zapadnúť k vášmu outfitu či osobnosti. Navyše môžu byť takéto ozdobné krabičky aj vhodným a originálnym darčekom pre vašich blízkych.

Marianna D

Externá copywriterka, ktorá sa zaujíma predovšetkým o zdravý zdravotný štýl, využitie konope na lekárske účely, CBD a zdravšie spôsoby fajčenia.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial