Vodné fajky a tabak vyberajte podľa kvality

Hoci sa môže zdať, že všetky vodné fajky sú rovnaké, opak je pravdou. Na trhu nájdeme rôzne výrobky nielen podľa veľkosti, farby, ceny a prevedenia, ale aj kvality. Ak chcete do tela dostávať čo najmenej škodlivých látok, zaobstarajte si nielen dobrú fajku, ale aj kvalitný tabak. Chýbať by pri fajčení nemali ani minerálne kamienky, ktoré výrazne znižujú počet škodlivín dostávajúcich sa do tela.

Z čoho všetkého sa vodná fajka skladá?

Vodná fajka nie je jeden celok, ale skladá sa z viacerých častí. Na to, aby ste ju mohli použiť ju treba poriadne poskladať, preto si poriadne naštudujte informácie o postupe.

Hlavnou časťou je sklenená váza inak nazývaná aj karafa, ktorej obsahom je voda. Tá plní nielen praktickú, ale aj dekoratívnu funkciu a preto je kritériom výberu mnohých ľudí. Zdobená býva nielen rôznymi motívmi, ale aj orientálnymi kresbami a je len na vás, ktorá z nich sa vám zapáči.

Druhou časťou fajky je kovové telo, cez ktoré vedie dym. To je variabilné nielen z pohľadu farby a tvaru, ale aj veľkosti. Vodné fajky obsahujú aj keramickú koncovku – korunku, na ktorej sa nachádza miska slúžiaca na dávkovanie tabaku. Poslednou súčasťou je plechová krytka známa ako tarbuš, ktorej úlohou je brániť úniku tepla.

sušené tabakové listy v mikroténovom vrecúšku tabak
sušené tabakové listy v mikroténovom vrecúšku tabak

Pri výbere tabaku si dajte pozor na kvalitu

Ak chcete mať z fajčenia vodnej fajky čo najväčší úžitok, mali by ste sa zamerať nielen na kvalitu fajky, ale aj na vybraný tabak. Práve kvalitný tabak do vodnej fajky je zárukou spokojnosti každého, kto vodnú fajku používa.

V praxi platí, že prvotriedne tabaky sa vyrábajú v afrických a ázijských krajinách, preto si dajte pozor najmä na krajinu pôvodu. Dôležitá je však aj značka a teda výrobca. Tých kvalitných je veľa, no nekvalitných ešte viac. Ak chcete fajčiť overenú kvalitu, najlepším riešením je spýtať sa skúsených alebo sledovať recenzie a odporúčania.

Svetovo najrozšírenejšou značkou tabaku je egyptská Nakhla Tobacco, ktorá je známa výraznou arómou a veľmi čistou chuťou. V rámci výroby sú používané len čisto prírodné ingrediencie a preto sa nemusíte obávať zlého alebo škodlivého zloženia.

Tabak do vodnej fajky alebo kamienky?

Fajčiari začiatočníci budú pri výbere tabaku spočiatku nerozhodní, pretože na výber sú nielen rôzne značky, ale aj ochutenia. Veľmi obľúbené sú ovocné, čokoládové, bylinkové, vanilkové, ale aj rôzne iné. Nájdu sa aj ľudia, ktorí preferujú neochutený tabak a ten im vyhovuje najviac.

Odporúčame vyskúšať niekoľko druhov, pretože až potom zistíte, ktorá možnosť vám vyhovuje a je najlepšia. Zaujímavosťou je, pri fajčení vodnej fajky je možné použiť aj kamienky do vodnej fajky. Tie sú vhodné najmä pre nefajčiarov, ktorí sa chcú vyhnúť škodlivým látkam, ktoré sa pri fajčení dostávajú do tela. Ide o prírodný produkt, ktorý sa dá zakúpiť rovnako ako tabak vo viacerých príchutiach.

Vodná fajka je vhodná aj ako darček pre priateľov alebo rodinných príslušníkov. Ak viete, že by sa z nej niekto z vášho okolia potešil, prekvapte ho a urobte mu radosť. Táto fajka mu pri dobrom zaobchádzaní vydrží dlhé roky a okrem toho ju využije nielen majiteľ, ale aj jeho okolie.

Veronika

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu…

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial