Pravidlá fajčenia fajky. Na čo si dávať pozor?

Používanie fajky na tabak ako z filmu nie je až také jednoduché, ako by ste si možno mysleli. Táto činnosť si vyžaduje isté pravidlá, vďaka čomu ju môžeme považovať za druh umenia. Takéto fajčenie je vo svete známe ako jedna z najstarších foriem fajčenia, ktoré je pre mnohých relaxačným rituálom. Názory o tom, že fajky na tabak sú pre človeka menej škodlivé a bezpečnejšie ako klasické cigarety nie sú pravdivé a preto by ste to s ich používaním nemali preháňať.

Načo si dať pozor pri kúpe fajky?

Ešte pred použitím fajky na tabak si budete musieť niektorý kus zakúpiť a rozhodnúť sa, ktorá bude pre vás vyvolená. Fajku nekupujte veľmi rýchlo, ale nechajte si pri výbere dostatok času. Každá jedna sa totiž odlišuje nielen cenou, ale aj kvalitou, hmotnosťou a estetickými možnosťami. Ak chcete nájsť tú najlepšiu, prostredníctvom ktorej si tabak dokonale vychutnáte, v prvom rade si ich viacero odskúšajte v rukách.

V praxi platí, že ľahšie sú omnoho pohodlnejšie, no ak si s výberom nebudete dať vedieť rady, požiadajte o pomoc predajcu alebo si pozrite odporúčania. Veľký pozor si dajte pri tých najlacnejších výrobkoch, pretože práve tie sú známe častými nedostatkami a chybami. Ešte pred zaplatením skontrolujte mechanické chyby, ktoré dokážu negatívne ovplyvniť fajčenie. Vyhnúť by ste sa mali fajkám, ktorých stena hlavičky je menšia ako 6 mm a tým, ktoré majú veľmi hrubý lak. Ten sa môže pri fajčení odlupovať alebo sa na nej môžu pod vplyvom tepla vytvárať bublinky, čím sa znehodnotí.

Fajka na tabak leží a z jej hlavičky sa sype tabak

Čo všetko k nej potrebujem?

Pred prvým použitím si okrem fajky zaobstarajte aj príslušenstvo. To nájdete napríklad v smokeshop Bratislava, kde je k dispozícii všetko potrebné pre používanie fajky na tabak. Neoddeliteľnou súčasťou je fajkový zapaľovač alebo kvalitné drevené zápalky. Vo výbave by nemal chýbať ani balíček fajkových čističov, vďaka ktorým dosiahnete správne fungovanie fajky. Fajčenie sa nezaobíde bez tabaku a na jeho prípravu budete potrebovať fajkový príbor.

Na trhu nájdete množstvo rôznych druhov tabaku a je len na vás, ktorý si vyberiete. Vhodné je však zakúpiť dva alebo tri druhy naraz, aby ste na začiatok zistili, čo vám chutí. Okrem toho, že sa dá kúpiť fajkový tabak na základe rôznej arómy, rozdeľuje sa aj podľa tvaru a veľkostí. Pre začiatočníkov sú najlepšie dlhé tenké pásiky, ktoré je možné priamo bez úpravy vložiť do hlavičky fajky. Vhodné sú aj hrubé hranaté plátky alebo nepravidelne lámané, ktoré vyzerajú ako vločky. Tie je však pred fajčením potrebné pripraviť pomocou trenia medzi prstami až do momentu, kedy sa tabak nerozpadne na menšie kúsky.

Fajčenie takejto fajky je pokojná činnosť, na ktorú si musíte vyhradiť minimálne 20-40 minút. Ešte pred jej zapálením si urobte pohodlie, kde vás nebude nikto rušiť a dym nebude nikomu prekážať.

Veronika

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu…

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial