,,Matka všetkých oslavuje storočnicu!“

Henri Davidoff otvoril v roku 1911 na Boulevard v Ženeve obchod s tabakom a tým položil základy dnešných viac ako 60 celosvetovo uznávaných Davidoff Flagship Stores. S jubileom jeho rodiska slávi Davidoff sto rokov ,,of Excellence in Fine Cigar Retailing“. Firma Davidoff nevyrába len cigarety ale je aj značka cigár. Pozrite sa s nami na začiatky a históriu firmy.

V roku 1911 musela rodina obchodníka s tabakom Henriho Davidoffa kvôli politickému prevratu a pogrome proti židovskému obyvateľstvu opustiť svoj domov – Kyjev. Po náročnom trojmesačnom úteku sa táto rodina usadila vo Švajčiarsku, kde si Henri Davidoff otvoril v Ženeve obchod s tabakom. A to v priestoroch na Boulevard filozofa, kde z času na čas chodieval i vodca revolúcie Lenin. V nasledujúcich rokoch sa jeho syn Zino priučil tabakovému remeslu.

Po niekoľkoročnom pobyte v Južnej a Strednej Amerike, kde si zdokonalil a rozšíril svoje vedomosti v tabakovom priemysle, predovšetkým v Argentíne, v Brazílii a na Kube, sa v roku 1930 vrátil domov a urobil z otcovho podniku celosvetovo uznávané miesto pre ručne vyrábané cigary a pre ich milovníkov. Navyše zásadnú zmenu môžeme badať v jeho podniku s cigarami. V priestoroch obchodu vybudoval špeciálne pivničné priestory pre ich skladovanie. Tento priestor mu slúžil k odbornému skladovaniu vysokokvalitných cigár a to za optimálnych klimatických podmienok a tvoril tak základ pre rozvoj humidoru. Pre všetkých pôžitkárov, ktorí takúto pivnicu pre perfektné skladovanie svojich cigár nevlastnili, vyvinul Davidoff šperkovnicu so vstavaným regulátorom vlhkosti. Táto novinka rodinného podniku v Ženeve si získala celosvetovú priazeň u milovníkov cigár. Od roku 1965 si nechal Davidoff vyrobiť tieto šperkovnice u umeleckého stolára, ktorého kvalita postačovala jeho požiadavkám.

Počas druhej svetovej vojny profitoval Zino Davidoff s jeho podnikom hlavne kvôli blízkosti hraníc a vďaka jeho dobrým vzťahom s kubánskymi dodávateľmi. Krátko pred vpádom Nemcov mu Kubánci prenechali ich veľký parížsky cigarový sklad. Týmto bol Davidoff počas vojny jediným obchodníkom v Európe, ktorý mohol expandovať havanna cigary. Bol to tiež dôvod na to, prečo teda mnohí milovníci z celej Európy putovali do Ženevy. Po vojne chceli kubánski výrobcovia cigár dobiť s Davidovom európsky trh, ktorý tvorili predovšetkým holandskí, nemeckí a švajčiarski výrobcovia.

Zino prišiel s myšlienkou, dať niektorým vybraným druhom cigár nové mená a tým chcel prekvapiť aj svojich obchodných partnerov v Havanne. Tieto pomenovania dostali podľa vinohradníckej oblasti vo francúzskom Bordelais – Premiers Grands Crus Classés» a podľa internacionálnej klientely «Château Haut-Brion», «Château Lafite», «Château Latour», «Château Margaux» a «Château Yquem». Pre uznanie jeho veľkých zásluh mu bola ponúknutá v roku 1968 výroba podľa vlastných predstáv a komercionalizáciu pod jeho menom. To bola hodina zrodu významného Davidoff No1. , No.2 a Ambassadrice s dnešným celosvetovým bielym prsteňom. Od roku 1991 sú všetky Davidoff cigary vyprodukované v Dominikánskej republike.

V roku 1970 odovzdal Zino Davidoff ženevský podnik Oettinger skupine. Týmto začal celosvetový rozvoj a prestíž mena Davidoff ako Global Brand. Medzitým ide o viac ako 60 uznávaných Davidoff Flagship Stores. Od roku 2002 zažiari po renovácii v novom lesku ich rodinný podnik, ktorý je bohatý na tradície. Dnes sa nachádza v ženevskej Rue De Rive. Na 120 metroch štvorcových , kde už kedysi Zino Davidoff obsluhoval svoju klientelu, vznikol akýsi raj pre fajčiarov, ktorí si vychutnávajú tento fajčiarsky pôžitok. V tomto tzv. raji žije naďalej už storočná tradícia Davidoff rodiska pod mottom: Le Rendez-vous des Connaisseurs.

K oslave stého jubilea podniku v Ženeve prekvapí Davidoff svojich hostí, resp. milovníkov so špeciálnou cigarou. Pri jej produkcii boli výlučne použité také tabaky, ktoré boli vyvinuté samotným Davidoffom. Jubilejná cigara vo forme býka: je dostupná v limitovanej edícií od júna 2011 u Davidoffa v Ženeve a v strede augusta 2011 vo všetkých Davidoff Flagship Stores. Milovníci sa môžu tešiť na uvedenie rovnakej cigary v rovnakom formáte, ktorá vychádza v limitovanej edícií v strede septembra u Davidoff depozitárov ako aj u Davidoff Flagship Stores a vo voľnom tabakovom predaji.

Medzníky Ženevského podniku

1911 – Útek Henriho Davidoffa so svojou rodinou do Ženevy, kde otvára na Boulevard svoj prvý obchod s tabakom. Zino Davidoff prišiel do styku s tabakom veľmi skoro a priučil sa taktiež tabakovému remeslu (hovorovo priučil sa čo od piky).

1930 – Zino Davidoff sa vracia po viacročnom pobyte v Južnej a Strednej Amerike domov do Ženevy a rozširuje rodinný podnik o nové oddelenie cigár so špeciálnou pivnicou, pre optimálne skladovanie cigár.

1940 – Prevzatie skladov Havanna – kubánskeho tabaku z Paríža. Davidoff je jediným obchodníkom, ktorý počas druhej svetovej vojny mohol expandovať kubánske cigary.

1946 – V roku 1946 sa zrodila Davidoff myšlienka «Premiers Grands Crus Classés»

1965 – Začiatok produkcie Davidoff humidorov v švajčiarskom kantóne.

1968 – Zverejnenie klasických Davidoff – No 1, No.2 a Ambassadrice, dnes celosvetovo uznávaná s bielym prsteňom.

1970 – Spolupráca s Dr. Ernestom Schneiderom a so skupinou Oettinger.

1972 – Zverejnenie cigary davidoff.

1977 – Zverejnenie legendárneho Davidoff – Dom Perignonu – .

1991 – Skupina Oettinger Davidoff prichádza na trh s novou generáciou Davidoff cigár, z vysokokvalitných dominikánskych tabakov.

2002 – Po renovácii opäť zažiaril vo svojom novom lesku Ženevský rodný dom a stáva sa tak celosvetovo koncepčným vzorom pre Davidoff Flagship Stores.

2006 – Skupina Oettinger Davidoff slávi po celom svete narodeniny zosnulého Zina Davidoff. Bol by sa dožil sto rokov.

2010 – Uverejnenie prvej Davidoff série, ktorá je výlučne vyprodukovaná z tabakov z Dominikánskej republiky, Davidoff «Puro d’Oro»..

2011 – Ženevský rodný dom slávi svoje sté jubileum.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial