Ako sa zbaviť cigaretového zápachu? Naše osvedčené triky vám pomôžu zbaviť sa ho raz a navždy!

Ako sa zbaviť cigaretového zápachu v byte, aute, zo šiat či dokonca z vlastného dychu? Nepríjemný cigaretový zápach má skutočne magickú schopnosť zažrať sa hádam do všetkého, s čím príde do kontaktu. Myslíte, že prekáža len nefajčiarom? Omyl! Aj množstvo milovníkov tabaku má problém s tým, keď im po príchode domov ako prvý udrie do nosa nepríjemný puch po cigaretách. O nič príjemnejšia nie je ani cesta v aute silného fajčiara alebo “vôňa“ kolegovho svetra, v ktorom presedel včerajší večer v smoker pube. Ako sadá vyhrať nad týmto silným nepriateľom vašich čuchových buniek?

Do boja nastupuje sóda bikarbóna – urobíte to takto!

Sóda bikarbóna (jedlá sóda) je ľudový názov pre hydrogénuhličitan sodný – veľmi účinný čistič a pohlcovač pachov. Pred týmto bielym práškom zásaditej chuti má cigaretový zápach obrovský rešpekt. Sódu bikarbónu nasypte do klasického sitka a posypte ňou napáchnutý nábytok – koberce, kreslá, postele, sedačky v aute atď. Na nábytku ju nechajte pôsobiť aj celý deň – čím dlhšie, tým lepšie. Následne stačí sódu bikarbónu už len poriadne povysávať . Počujete to aj vy? To už cigaretový zápach trúbi na ústup!

fľaša octu na bielom pozadí

Skočte do špajze pre ocot! Prečo?

Ocot (vodný roztok kyseliny etánovej) je ďalším vysoko efektívnym čistiacim prostriedkom a neutralizátorom cigaretového zápachu. Pred použitím ho však zrieďte s vodou – samotný je značne silný. Octovým roztokom môžete poutierať všetky umývateľné povrchy – podlahy, nábytok, stoly, stoličky, dvere, okná, parapetné dosky.. Do vedra s octovým roztokom namočte napáchnuté oblečenie, záclony či posteľnú bielizeň. Veci nechajte močiť aj niekoľko hodín, potom ich dajte na nízkej teplote (max. 40 stupňov Celzia) oprať do práčky. Do bubna pred spustením pracieho programu pridajte 2 dcl octu – účinok prania bude dokonalý! Perfektne fungujúcim grifom je aj položiť misku s octom na niekoľko dní do rohu miestnosti – pôsobí ako znamenitý čistič vzduchu. Dobré, nie?

mlená káva a mleté uhlie na bielom pozadí

Aktívne uhlie a káva? Cigaretový zápach sa ich bojí ako čert kríža!

Aj aktívne, grilovacie či drevené uhlie zaberá vynikajúco. Uhlie nasypete do misky, ktorú postavíte v miestnosti na menej viditeľné miesto – to je všetko. Obsah misky stačí už len každé 2-3 dni vymeniť – účinok uhlia tak udržíte stále konštantný. A čo káva? Pomletú kávu rozsypete do niekoľkých menších misiek, ktoré rozmiestnite po celej izbe. Použite pekné a vkusné misky – poslúžia vám ako estetický bytový doplnok. Pre lepší účinok sa do každej z misiek sa odporúča vložiť ešte niekoľko celých – nepomletých zrniek kávy.

izbové kvety

Čistička vzduchu v kvetináči? Áno – sila prírody je úžasná!

Je známe, že niektoré izbové rastliny dokážu vzduch v interiéri spoľahlivo prečistiť. Zbavujú ho toxínov, škodlivín a eliminujú nepríjemný zápach. Sú to nenáročné a vysoko ekologické bio čističe vzduchu – stačí im dať naozaj len trochu vody a svetla. Títo extrémne silní bojovníci s cigaretovým zápachom by mali mať svoje miesto všade tam, kde chcete mať sviežo a zdravo. Medzi najlepšie “živé filtre“ patria svokrin jazyk (Sansevieria trojpása), nefrolepka vznešená (Nephrolepis exaltata), brečtan popínavý (Hedera helix), zelenec chochlatý (Chlorophytum comosum), alebo aloa pravá (Aloe vera).

Ako sa zbaviť cigaretového zápachu z úst? Aj tento problém má riešenie!

V ústnej dutine fajčiara sa z cigaretového dymu usádza najmä decht a nikotín. Snažíte sa minimalizovať alebo úplne odstrániť svoj cigaretový dych? Pravidelná hygiena úst je alfou a omegou vášho úspechu! So zubnou kefkou, pastou a dentálnou niťou si musíte dať rande aspoň dvakrát denne. Nezabudnite pritom oškrabať aj plak z jazyka a vnútornej strany líc. Po každom fajčení použite ústny sprej – jeho alkoholová zložka má okrem iného antimikrobiálne, antivirotické a antiseptické účinky.

Cigaretový zápach z úst celkom uspokojivo prekrýva žuvanie čerstvých lístkov mäty piepornej (Mentha piperita) či kúska citrónovej kôry, rozhryzenie 1-2 kávových zŕn, šálka silného zeleného čaju, ale aj zjedenie obyčajného jablka. Prvou pomocou môže byť aj mentolová žuvačka alebo eukalyptový cukrík, ale aj ústna voda. Využite čokoľvek z ponúkaného, aby z vás po obedňajšej “fajčpauze“ neťahalo ako zo starého popolníka..

valček na maľovanie na bielom pozadí

Dobrá rada je nad zlato – máme ich pre vás ešte niekoľko!

Pripravte sa na to, že vaša vojna s cigaretovým zápachom v byte môže trvať aj niekoľko mesiacov. Zdedili alebo kúpili ste byt po dlhoročnom tuhom fajčiarovi? Tu niekedy pomôže skutočne už len nová maľovka a zbavenie sa všetkého, čo sa dá z bytu vyniesť. Svetielkom na konci tunela je ešte telefonát do profesionálnej čistiacej firmy. Tu však počítajte s tým, že vaša peňaženka si určite aspoň trošku poplače. Čo z toho celého vyplýva? Ak sa chcete v byte vyhnúť cigaretovému zápachu absolútne – fajčiť cigarety musíte na balkóne. Áno, aj vtedy, keď je vonku 10 stupňov pod nulou… Možno ste chceli počuť niečo iné – verte však, že jedine toto zaručene pomáha!

Článok pre vás pripravil Vojtech

Vojto

Vášnivý fajčiar a externý copywriter, spracuje akúkoľvek tému pútavo a zrozumiteľne. Podelí sa s vami o skúsenosti, ktoré majú cenu zlata a informácie, ktoré inde nenájdete.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial