Šnupací tabak je zdravšou alternatívou k cigaretám

Šnupací tabak patrí medzi najmenej používané spôsoby prijímania nikotínu, aj keď na to neexistuje žiaden poriadny dôvod. V tomto článku sa dozviete, ako vlastne šnupací tabak funguje, kde kúpiť šnupací tabak, ako ho požívať a aký je rozdiel medzi šnupaním a bežným fajčením cigarety či požívaním žuvacieho tabaku.

V prvom rade, šnupací tabak sa šnupe prakticky rovnako ako kokaín alebo iné drogy, čo mu okamžite dáva zlú povesť. Šnupací tabak je však stopercentne legálnou záležitosťou, ktorú môžeš požívať aj prechovávať.

Prvýkrát si radšej dávajte pozor

Prvé požitie šnupacieho tabaku však nemusí vždy dopadnúť ideálne. V prvom rade vám odporúčame začať s menej silným tabakom, pretože pri šnupaní končí tabak na sliznici a látky v ňom následne putujú do krvného obehu. Všetko sa pritom deje v priebehu pár sekúnd, vďaka čomu vám šnupací tabak ponúka instantný zážitok z nikotínu.

snuff šňupací tabak Dholakia

Nevhodná voľba tabaku však môže menej skúseného človeka dráždiť v nozdrách. V prvom rade odporúčame, aby ste si tabak pred požitím pre istotu ešte raz podrvili a radšej začínali s menším množstvom (krátke a tenké čiary), aby mal váš organizmus dostatok času na prispôsobenie sa novému spôsobu požívania nikotínu.

Šnupací tabak sa predáva na gramy a najčastejšie ho nájdete v desať gramových a dvadsaťpäť gramových krabičkách.

Šnupací tabak verzus cigareta

Nie je žiadnym tajomstvom, že cigaretový dym obsahuje desiatky karcinogénnych látok a nesnažia sa to zakryť ani tabakové spoločnosti. Šnupací tabak však tieto problémy nemá a je tak o niečo zdravšou alternatívou ku klasickej krabičke cigariet.

Len zriedkakedy požívajú šnupací tabak nefajčiari – práve naopak. Vyhľadávajú ho už skúsení, ostrieľaní fajčiari, ktorým už bežné cigarety nemajú čo ponúknuť. Keďže je zážitok rýchly a instantný, opakovať sa dá párkrát za noc a navyše je spoločensky prijateľnejší.

Jasné, na biznisovom mítingu vám šnupať neodporúčame, no čiastočky tabaku majú bylinkový pach, ktorý na rozdiel od dymiacej cigarety pekne vonia.

snuff šňupací tabak Dholakia

Ide však o menej sociálnejšiu záležitosť, pretože pri cigarete ste zvyčajne viacerí a práve počas fajčenia prebiehajú tie najlepšie konverzácie. Šnupanie tabaku je však sólová záležitosť, ktorej zatiaľ podľahlo len málo ľudí.

Aké máte skúsenosti so šnupacím tabakom? Podelte sa s nami o vaše postrehy na našej FB stránke Smokemag.sk.

Veronika

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu…

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial