Vyrob si vlastný tabak do vodnej fajky

Veľa ľudí si radi robia veci po svojom. Bude to zrejme tým, že vlastnou výrobou nadobudne produkt inú hodnotu. Človek sa tak zdokonaľuje, až sa stane majstrom a výsledok mu prináša nie malú radosť. Tak, ako si vieme ušiť nohavice na mieru, vieme si tiež vyrobiť tabak do vodnej fajky, aby vyhovoval všetkým našim nárokom. Nebudem ti tvrdiť, že je to náročné, ale ani jednoduché. S určitou dávkou vytrvalosti to však určite zvládneš.

Ako na vlastný tabak do vodnej fajky?

Čo potrebuješ ako prvé, je kvalitný, dobre vysušený tabak. Odporúčam niekoľko druhov, aby si mohol experimentovať s kombináciou a chuťami. V ideálnom prípade si zoženieš celé tabakové listy, ktoré je vhodné niekoľkokrát umyť a prevariť. Nielenže sa tým zníži obsah nikotínu a zjemní chuť, čo je dobre, ale hlavne sa listy očistia od drobných nečistôt a škodlivín. Potom môžeš listy pomlieť, alebo nasekať tak, ako to vyhovuje tebe. Najprirodzenejšie, ale zároveň časovo náročnejšie, je sušiť tabak v prievane. Pre rýchlejší proces vieš použiť sušičku, poprípade rúru.

Aby bolo fajčenie autentické, potrebuješ tabak „dochutiť.“ Môžeš na to použiť melasu, ktorú zoženieš v špecializovaných predajniach (napr. Smokeshop), alebo med. Melasa má oproti medu intenzívnejšiu chuť, ale inak sú si veľmi podobné. Rozhodne vyskúšaj oboje, aby si zistil, čo ti viac vyhovuje. Med použi iba tekutý a čerstvý.

Melasa do vodnej fajky alebo med?

Pomer zmiešania melasy / medu s tabakom je už na tebe. Pre začiatok môžeš skúsiť na 3 gramy tabaku, použiť 1 gram melasy / medu. Dôležité je, že keď poleješ tabak melasou, musí byť ňou kompletne pokrytý. Nesmie ostať suché miesto. Ak si sa rozhodol použiť iba med, treba zmes pokvapkať glycerínom: 3 – 5 ml na 50 gramov tabaku. Melasa glycerín už obsahuje.

Najjednoduchší a zároveň posledný krok, je zmiešanie. Pokojne to rob rukou, aby si cítil, akú má zmes konzistenciu. Má byť lepkavá a vlhká. Odkrytý tabak nechaj odležať aspoň jeden týždeň na suchom mieste.

Pokiaľ sa ti prvá „várka“ nepodarí podľa tvojich predstáv, nič sa nedeje. Chce to len viac experimentovať s pomerom. Prajem veľa zdaru, s veľkou dávkou trpezlivosti.

A keď bude zatiaľ tvoja vodná fajka zívať prázdnotou, neváhaj navštíviť smokeshop, kde si môžeš vybrať z pestrej škály tabakov, melás a zoženieš tam aj glycerín.

Článok pre teba pripravil: Smoker Joker

Veronika

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu…

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial