Cohiba cigary

Cohiba cigary patria k najlepším kubánskym cigarám. Istou zaujímavosťou je pôvod názvu tejto cigarovej značky.

Názov značky cohiba je staré slovo indiánov z kmeňa Taino (pôvodní obyvatelia Kuby) pre označenie zväzkov zrolovaných tabakových listov, ktoré fajčili. Už v roku 1492 Kolumbus pozoroval Tainov ako doslova ,,pili dym“. Avšak svojmu pozorovaniu nevenoval žiaden veľký význam.

Druhy Cohiby patria k najvýznamnejším cigarovým značkám z Kuby, i keď do života vstúpili až po nástupe moci Fidela Castra v 60. Rokoch. Je známe, že osobne Castro nariadil projekt Cohiba. Cigary Cohiba sa mali stať tými najlepšími kubánskymi cigarami a Che Guevara sa toho ujal sám osobne. Zaobstaral najlepšie tabaky z Vuelta Abajo, z najlepších Vegas (tabakových fariem) a najlepších tvorcov cigár.

Kompletná tabaková produkcia sa mala zrealizovať na najvyššom stupni, pretože najlepšia kubánska cigara mala nielen výborne chutiť, ale mala byť aj vizuálne neprekonateľná.

Námaha stála za to, pretože cigary cohiba patria k svetovo najlepším a najznámejším kubánskym cigarám. Aj náš nemenovaný pán prezident si takúto cigaru občas dopraje.

Tajomstvo cigár Cohiba

Čo ale robí Cohiba cigary tak výnimočnými?

Je to nielen ich precízna kvalita spracovania – všetky cohiba cigary sa vyrábajú vo fabrike El Laguito v Havanne, Kuba. – ale ich výrobu ovplyvňujú aj viaceré faktory:

1. Pre výrobu cohiba cigár sa používajú iba tie najlepšie tabaky z Vuelta Abajo, z najlepšej pestovateľskej oblasti na Kube

2. Len 5 najlepších tabakových fariem smú dodávať tabak pre cohiba cigary.

3. Iba najlepší Torcedores ( pracovníci, ktorí rolujú cigary) majú dovolené rolovať cigary.

4. Pri dvoch, z troch tabakov pre cohiba cigary sa tretia fermentácia realizuje v drevených sudoch. To dodáva cohiba cigaretám výnimočnú arómu, ktorú nevlastní žiadna iná kubánska cigara. Preto je pri cigarách cohiba cena vyššia.

Keď budete fajčiť pravú cohiba cigaru, buďte si vedomí, že si ju vychutnáte celkom výnimočne. Doprajte si tento pôžitok z cigary, pretože ako hovorí jedno staré príslovie: ,,Život je príliš krátky na to, aby sme fajčili zlé cigary.

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial