Melasa do vodnej fajky – Aký je jej účel a využitie?

Melasa do vodnej fajky je určená všetkým, čo považujú fajčenie za pôžitok. Zlepšuje atmosféru, fajčeniu prináša celkom iný rozmer, farbu a aj chuť. Skvelé účinky melasy sa využívajú v homeopatii, v zdravom stravovaní a rovnako je známa ako prídavná zmes vo výživných doplnkoch, na skrášľovanie a aj na zlepšenie duševnej pohody. Tieto užitočné vlastnosti vysvetľujú, prečo sa predaj melasy rozšíril aj medzi fajčiarsky sortiment.

Základom sú výborné fyzikálne a chemické vlastnosti melasy

Melasa patrí k vedľajším produktom pri výrobe cukru z cukrovej trstiny. Postupným lisovaním trstiny sa vylučuje šťava (melasa) a z nej sa v procese extrahovania získava cukor. Výhodou je najmä to, že čím kvalitnejší proces extrahovania prebieha, tým menší obsah cukru zostáva v melase. Všetky cenné vitamíny a minerály sú však zachované!

Tabak do vodnej fajky v keramickej korunke, hrušky, kliešte a uhlíky do vodnej fajky

Ide o veľmi príjemné, zdravé sladidlo s obsahom glukózy a fruktózy. Tie sa v organizme dobre vstrebávajú, vďaka čomu mu dodávajú potrebnú energiu. Telo tak získava dostatok energie pri nízkom obsahu kalórií.

Účinky melasy v zdravej výžive sú teda jasné, ale ako významná je pre tabak do vodnej fajky? Prvým predpokladom, že pôsobiskom melasy sa stanú aj vodné fajky, je jej rozmanité prírodné zloženie, zmes rôznych príchutí, receptúr, kde nie sú použité žiadne konzervačné látky.

Ďalšou stránkou sú jej fyzikálne vlastnosti. Melasa je hustým lepkavým hnedým sirupom. Má skvelé využitie pri zmiešavaní so suchým tabakom, na zvýraznenie chuti a pre hustejší dym z vodnej fajky. Fajčenie shishe sa tak stáva neopísateľným pôžitkom – možno ju použiť k suchému tabaku alebo k minerálnym kamienkom. Navyše minimalizuje riziko, že by váš tabak do vodnej fajky ľahko zhorel. Melasou môžete oživiť aj starší tabak, ktorý po čase vyschol, alebo vylepšiť chuť tabaku ďalšou príchuťou.

Nakladanie tabaku zvlhčeného melasou do korunky vodnej fajky

Melasa do vodnej fajky – ktorá je tá „Naj“ a ako ju správne používať?

Melasa na prípravu vlastného tabaku sa stala veľkým lákadlom pre vytváranie nových a nových príchutí. Pôžitkárske fajčenie vodnej fajky podnietilo, aby sa na jednu z najvyšších priečok dostal mix jablkového tabaku (príchuť dve jablká). Ďalším obľúbencom je tabak do vodnej fajky s medovou melasou.

Ak neviete, ako správne fajčiť vodnú fajku pre čo najlepší efekt z melasy, tak vám odporúčame nasledujúci stručný návod.

tmavá melasa - tabak stekajúca po sušenom ovocí

Melasou do vodnej fajky zbytočne neplytváme – väčším obsahom fajčenie nezlepšíme, práve naopak, zhorší nám to celkový pôžitok. Úplne si vystačíme s 2 – 2,5 čl melasy na 50 – 70 g tabaku. Zmes necháme pôsobiť min. 2 – 3 hod. Miešanie melasy tesne pred fajčením je neefektné, zbytočné a, žiaľ, aj márnivé vzhľadom na cenu za melasu a tabak do vodnej fajky. Najlepší výsledok získame po zmiešaní týchto zmesí na 24 hod. Tak teda – len vydržať!

Článok pre vás pripravila Tatiana

Veronika

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu…

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial