Stručná história IMCO zapaľovačov

Zapaľovače sú v dnešnej dobe bežnou súčasťou nášho denného života, čo by sme bez nich robili že? Komu vďačíme za výrobu historicky prvého zapaľovača a na základe čoho bol vyrobený? V krátkosti vám predstavíme spoločnosť IMCO.

Prvý IMCO zapalovac

Táto legendárna spoločnosť otvorila svoje brány v roku 1907 ako továreň na gombíky v Rakúsku, založená Juliusom Meisterom. V roku 1918 ich prvé zákopové zapaľovače boli vyrobené z použitých delostreleckých granátov, ktoré boli použité v prvej svetovej vojne. V súčasnosti sú oceňované zberateľmi po celom svete. Známe pre svoje vetru odolné vlastnosti, sa tieto zapaľovače stali populárnym výrobkom pre armádu, neskôr pre fajčiarov a pre tých, čo trávili dni v prírode. Nanešťastie, koncom júna 2012 IMCO svoje brány zatvorilo.

Posledné IMCO zapaľovače, presnejšie ich „zberateľské série“ zapaľovačov sú vyhľadávané zberateľmi po celom svete. Spoločnosť vyrobila a predala viac ako 500,000,000 cigaretových zapaľovačov od prvého dňa.

Moderná IMCO spoločnosť sa rozvetvila do troch základných „zákopových“ dizajnov zapaľovača s viacerými vzormi a návrhmi, ktoré boli založené práve na týchto zákopových zapaľovačoch. IMCO taktiež predávalo fajkové zapaľovače a iné špeciálne príslušenstvo. IMCO zapaľovače sa veľmi jednoducho plnia kvapalinou a majú ľahko vymeniteľné kresacie kamienky. Medzi niektoré z unikátnych vlastností tohto zapaľovača patria: zapaľovanie bez škrtacieho kolieska, komín a schopnosť odňať komôrku horľaviny na zapálenie cigariet, fajok, krbov, sviečok a táborových ohňov.

IMCO vs. Zippo zapaľovače

Pre milovníkov histórie zapaľovačov, prvý skutočný zapaľovač značky Ronson bol „Banjou Lighter“, vyrobený a patentovaný v roku 1926. Prvé Zippo zapaľovače boli vyrobené v roku 1932 a boli patentované v roku 1933. Toto robí z IMCO najstaršiu spoločnosť cigaretových zapaľovačov! Áno, spoločnosť Ronson mala zapaľovač už v roku 1913 zvaný „Wonderlighter“, ale to bol „Strike“ alebo „Striker“ zapaľovač. Jedná sa o oceľovú tyčku pripomínajúcu zápalku s kovovým hrotom obklopeným bavlnou. Hrot bol namočený v puzdre zapaľovača, kde sa nachádzala horľavina. Potom bolo treba udrieť o kresadlo pripojené na jednej strane puzdra zapaľovača. Iskra tým vznietila zápalku.

IMCO je uznávané ako prvá spoločnosť vyrábajúca zapaľovače, ktorá skutočne vytvorila viac „modernejší“ cigaretový zapalovac!

jasmin

Študentka marketingu, ktorá sa zaujíma o životný štýl, módu a krásu. Píše články o rozličných pútavých témach.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial