Ako vyčistiť nechty žlté od fajčenia? Ukážeme vám niekoľko najjednoduchších spôsobov! (II.časť)

Ako vyčistiť nechty žlté od fajčenia sa vám pokúsim vysvetliť v nasledujúcich riadkoch tohto krátkeho článku. Niekoľko spôsobov, ako sa čo najľahšie v domácich podmienkach zbaviť zažltnutia prstov od cigaretového dymu, som vám opísal už minule – dnes sa budeme venovať nechtom. Decht a nikotín sa nevyhýbajú ani im – vaše nechty na prstoch držiacich horiacu cigaretu sú veľmi vďačnou “pristávacou plochou“ všetkých splodín horenia tabaku. Zbaviť nechty škaredých žltých škvŕn však nie je až tak náročné, akoby sa na prvý pohľad zdalo. Predstavím vám tie najjednoduchšie, ale najúčinnejšie domáce recepty, ktoré by vám mohli pomôcť zbaviť sa tejto neželanej “okrasy“ vašich nechtov. Nech sa páči, tu sú!

Pomarančová kôra ako prvá pomoc? Správne!

Pomarančová kôra (najlepšie chemicky neošetrená) je prvým a zároveň najjemnejším spôsobom, ktorý pomáha zbaviť sa nevábneho žltého povlaku na nechtoch. Spodnou časťou olúpanej pomarančovej kôry si musíte postihnuté nechty dôkladne trieť aspoň 10 minút. Tento postup opakujte párkrát denne po dobu niekoľkých týždňov – výsledok tak bude uspokojivejší. Pre zosilnenie efektu tu mám pre vás malý grif. Pomiešajte primerané množstvo sušenej pomarančovej kôry (je bežne dostupná v obchode) s pár kvapkami vody a vytvorte zmes, konzistenciou pripomínajúcu pastu. Túto naneste malým štetcom na nechty a nechajte ju pôsobiť približne 10 minút – následne ju opláchnite vodou. Tento postup je možné opakovať dvakrát denne po dobu tiež niekoľkých týždňov. Pomarančová kôra je v tomto smere vynikajúca voľba!

pomarančová kôra

Vyskúšajte ústnu vodu – zaberá tiež výborne!

Áno, čítate správne – ústna voda je tiež jedným z možných riešení vášho problému. Je úplne jedno, akú značku ústnej vody použijete – dôležité je, aby obsahovala alkohol. Ústnu vodu nalejte do misky a ponorte do nej svoje prsty so zažltnutými nechtami. Použite dostatočné množstvo ústnej vody – nechty musia byť úplne ponorené. Nechty nechajte namočené aspoň pol hodinky, procedúru opakujte jedenkrát za deň až dovtedy, kým príznaky zafarbenia nechtov úplne nevymiznú. Vidíte, ani by ste neverili, aké všestranné využitie má vaša ústna voda!

nalievanie ústnej vody z fľaše

Jablčný ocot sa hlási o slovo – je tiež vynikajúci!

Jablčný ocot dokáže urobiť s vašimi žltými nechtami zázraky. Kyselina jablčná je v tandeme s kyselinou octovou pre dechtovo – nikotínový povlak hotovým zabijakom. V obyčajnej miske zlejte približne 1,5 dcl jablčného octu s rovnakým množstvom teplej vody – nezabudnite ich dobre premiešať. Do takto pripraveného roztoku ponoríte svoje nechty na cca 20 minút – po ukončení máčania ich opláchnite vodou a poriadne osušte. Postup opakujte niekoľkokrát denne po dobu až 4 týždňov – záleží od intenzity zafarbenia nechtov. Nemajte strach – jablčný ocot je silný bojovník!

žena nalieva jablkový ocot na vatový tampón

Peroxid vodíka zatiaľ nesklamal – určite stojí za pokus!

Peroxid vodíka zaberá asi najlepšie – vlastná skúsenosť. Ako na to? Do pripravenej misky nalejte cca 50ml bežne dostupného 3% peroxidu vodíka. Dolejte 1,5 dcl teplej vody a dobre premiešajte. Aby bol účinok čo najlepší – do misky s roztokom ponorte svoje nechty aspoň na 10 minút. Znova nasleduje malý trik. Počas namáčania môžete nechty prečistiť obyčajnou zubnou pastou a kefkou – ako keď si čistíte zuby. Pomôžete tak účinnejšie odstrániť zažltnutie – je to efektívne, ale pritom jemné a šetrné riešenie. Po aplikácii si nechty opláchnite vodou a utrite. Tento postup stačí opakovať len raz za týždeň, môžete ho spokojne kombinovať aj s ostatnými – vyššie spomenutými metódami.

nechty čistené kefkou

Prevencia? Stačí aj obyčajné mydlo a voda!

V prvej časti článku som ako účinnú prevenciu pred zažltnutím prstov od horiaceho tabaku spomínal cigaretovú špičku, alebo použitie krému na ruky. Ďalším z osvedčených spôsobov, ako sa vyvarovať žltým nechtom je pravidelná hygiena rúk. Po každom vyfajčení cigarety si čo najskôr umyte ruky vodou a mydlom. Žlté usadeniny tak zmyjete zo svojich nechtov a prstov skôr, ako stihnú silnejšie presiaknuť do pokožky – nedáte im na to príležitosť. V podstate zabijete dve muchy jednou ranou – vaše ruky a nechty budú nielen čisté, ale aj bez nepríjemného cigaretového zápachu. Jedinou podmienkou je hádam len to, aby v mieste vášho fajčenia bola dostupná voda s mydlom – ostatné je na vás.

Ako vyčistiť nechty žlté od fajčenia už vieme – opatrnosť je však namieste!

Ak sú vaše nechty zafarbené dožlta, ale ani jeden z vyššie spomenutých spôsobov odstránenia ich zažltnutia nezaberá, alebo sa stav dokonca zhoršuje – majte sa na pozore! Môže sa jednať o vážnejšie ochorenie, ktoré by mal určite vidieť a posúdiť váš lekár. Žlté prsty a nechty nemusia byť stále iba následkom pôsobenia dechtu a nikotínu. Nezabúdajte, že opatrnosti nikdy nie je dosť – hlavne čo sa zdravia týka!

Článok pre vás pripravil Vojtech

Vojto

Vášnivý fajčiar a externý copywriter, spracuje akúkoľvek tému pútavo a zrozumiteľne. Podelí sa s vami o skúsenosti, ktoré majú cenu zlata a informácie, ktoré inde nenájdete.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial