Cigareta ako dilema. Škodí nám viac cigareta z krabičky alebo ručne balená?

Už dlhší čas sú opäť v móde ručne šúľané cigarety. Dôvodov, prečo sa fajčiari vrátili k tomuto starému spôsobu fajčenia tabaku je hneď niekoľko.

“Jednak žijeme v časoch, kedy sa do módy s obľubou vracajú staré zvyky, za druhé je ručné balenie cigariet finančne výhodnejšie ako kupovanie krabičiek.“ vyjadril sa k tejto téme trafikant Pavol.

Tretím a najčastejším dôvodom, ktorý uvádzajú zástancovia ručného balenia cigariet, je ich údajne nižšia škodlivosť v porovnaní s klasickými cigaretami. Je však toto tvrdenie naozaj pravdivé?

Cigaretový tabak verzus cigareta z krabičky. Čo je škodlivejšie?

Mnohí fajčiari šúľaných cigariet tvrdia, že cigaretovy tabak určený na ručné šúľanie obsahuje menej škodlivín ako ten, ktorým sú plnené cigarety vyrábané v továrňach. Toto tvrdenie však nie je pravdivé. Je síce fakt, že pri ručnom balení cigariet fajčiar lepšie vidí, aká je kvalita a konzistencia používaného tabaku, no výsledok ostáva stále rovnaký – fajčenie je zdraviu škodlivý zlozvyk.

cigareta ako dilema2

„Poznáme síce tabaky, ktoré tvrdia že sú bez pridaných látok a sú úplne bio, avšak na ich škodlivosti to nič nemení. Ja si ručne balím cigarety z jednoduchého dôvodu – chutia omnoho lepšie než tie z krabičky.“ pokračuje Pavol.

Cigareta podľa vlastného gusta.

Aj napriek tomu, že sú si mnohí fajčiari vedomí toho, aký vplyv má fajčenie na ich zdravie, prestať odmietajú. Preto by podľa Pavla mali aspoň fajčiť tak, aby maximalizovali svoj pôžitok. Jeho voľbou je jednoznačne ručne balená cigareta.

„Mnohí fajčiari prešli z klasických cigariet na e-cigarety alebo iqos. Iqos mi vôbec nechutí a keď som skúšal prejsť na elektronické cigarety tak som sa nestačil čudovať. Fajčil som ako o dušu, nevedel som prestať ťahať. Až po chvíli som si uvedomil, že som vyfajčil obrovskú dávku nikotínu a veľmi sa mi začala točiť hlava.“

A aká je vaša voľba keď príde na fajčenie? Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti a názory.

FB Smokemag.sk

Veronika

Fretčia mama, maliarka podivných ezoterických obrazov a pestovateľka začínajúcej botanickej záhrady v petržalskom byte. Má na starosti externých článkarov, tvorbu obsahu a textov na weboch, popisy, SEO optimalizáciu…

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial